Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları

Alexandrite Lazer epilasyon zararları konusu ile ilgili olarak bu lazer türünün yan etkileri yani bir diğer anlamıyla alexandrite lazer epilasyon zararları da mevcuttur, hamilelerin kullanması doktor tavsiyesi dışında önerilmemektedir. İnternette ve sosyal medyada, vs. birçok alexandrite lazer yorumları başlıklarına rastlamaktayız. Yan etkilerinden bazıları, deride geçici kızarıklık, ten renginin açılması veya koyulaşması, yüzeysel kabuklanma, derin kabuklanma ve yanık oluşumu, iz oluşumu, koyu renkli insanlarda yan etki riski daha fazladır. Güneşten yanmış bir cilde hemen uygulanmamalıdır, 4-8 hafta beklenmelidir. Bazen koyu tenlerde, lazer bölgesinin etrafında ince tüylenme de görülebilmektedir. Ten rengi koyulaştıkça alexandrite lazer epilasyon zararları riski artmaktadır. Yan etkiler hakkında birçok alexandrite lazer yorumları bulunmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararlarının Giderilmesi

alexandrite lazer epilasyon zararları

Ten renginde açılma veya koyulaşma oluştuğu sırada, bu durum genelde 4-6 hafta içerisinde kendiliğinden geçer, bazen de kalıcı olabilir. Yüzeysel kabuklanma durumlarında, genelde durum 15 gün içinde düzelir, bu durumu çabuk gidermek için nemlendirici kullanmak gereklidir ve bu süreçte kabuklar koparılmaması gerekmektedir. Derin yara ve kabuklanma durumlarında ise, tedavi hemen başlanmalıdır. Soğutma işlem bitimi uygulanmalıdır. Koyu renkli ciltlerde nadir görülse de, bu durumun oluşması oldukça sıkıntı vericidir. Deride iz kalması ise yanık sonrası genelde bu izler oluşur. Tedavisi zordur ve genelde kalıcıdır. Sonuç olarak, alexandrite lazer epilasyon zararları riskini gidermek çok da zor değildir, bilinçli olmak gerekir. Tedaviler konusunda ve yan etkilerin süreleri konusunda birçok alexandrite lazer yorumları mevcuttur.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dikkat ederek alexandrite lazer epilasyon zararları en aza indirgenebilir. Lazerin bir sağlık merkezinde, uzman kişilerce yaptırılması gerekmektedir. Son sistem iyi kalitede cihazlar kullanılmalıdır. Hijyen kurallarına uyulmalıdır. Seanslar ve gerekli kontroller ihmal edilmemelidir, düzenli olmalıdır. Kadınların regl döneminde, ağrı hissi ve kılların uzama süreci daha hızlı olduğu için, işlemi yapmak için müsait bir zaman seçilmelidir. Kullanım talimatlarına uyulmalıdır. Aksi takdirde, zararları çok daha fazlalaşabilir. Cildin hassasiyetine uygun olarak kullanılması gerekmektedir, kullanım talimatlarını iyi uygulamak gerekmektedir. Bu şekilde, yan etkiler en aza ve minimuma indirgenilebilir. Çok sık sık da uygulanmamalıdır. Tüyler biraz uzadıkça yaklaşık 20-25 günde bir uygulanmalıdır. Uygulama sonrası nemlendirici krem kullanmak gerekmektedir, bu cildin kurumasının ve kızarmasının önüne geçebilir. Bilinçsiz bir kullanım alexandrite lazer epilasyon zararları riskini arttırmaktadır. Daha detaylı bilgilenmek için internette alexandrite lazer yorumları başlıklarına bakarak bilinçlenebiliriz.

Alexandrite Lazer Hakkında Düşünceler

Alexandrite Lazer bazılarında kızarıklık oluştururken, bazılarında ise bu dönem rahat geçmektedir. Yaklaşık 4 gün sonra tüyler kendiliğinden dökülmektedir. Alexandrite lazer yorumları değişkenlik göstermektedir. İlk yaptırıldığında çoğu kişi için can acıtıcı olmuştur. Bazılarında tüyleri tamamen yok ederken, bazılarında ince tüy çıkmaktadır. Ancak, bu durumlar cilt tipine, bünyeye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk kullananların genelde canı yanabilmekte, fakat zamanla ürün kendisine alıştırma yapmaktadır. Ancak bu lazer türü, klasik ağdadan, jiletten daha etkili ve tercih edilir bir hale gelmiştir. Bu ürünün kullanımı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bilinçli bir kullanım, alexandrite lazer epilasyon zararları riskini en aza indirgemektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için alexandrite lazer yorumları konusunda bilgilenmek ve bilinçlenmek için http://www.alexandrite.com.tr/alexandrite-lazer-epilasyon- zararlari sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH